Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 06:10 Bu haber 1087 kez okundu
 
Şalpazarı TÜGVA Zeytin Dalı Harekatına 53 Yardım Kolisi Gönderdi
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şalpazarı Temsilciliği ile Kadın ve Aile Koordinatörlüğünce yürütülen yardımlar 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Reyhanlı'ya ulaştı.
ŞALPAZARI Haberi
Şalpazarı TÜGVA Zeytin Dalı Harekatına 53 Yardım Kolisi Gönderdi

 

Şalpazarı TÜGVA Zeytin Dalı Harekatına 53 yardım kolisi gönderdi. 

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şalpazarı Temsilciliği ile Kadın ve Aile Koordinatörlüğünce yürütülen yardımlar 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Reyhanlı'ya ulaştı.

 

 

TÜGVA Şalpazarı Başkanı Mehmet Muhcu, Şalpazarı Gündem' e yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın 20 Ocak'ta başladığını anımsatarak, "İlk günden beri Türkiye, tek yumruk ve tek yürek halinde bütün cihana karşı direnmekte ve mücadele etmektedir. Bu millet küllerinden doğmuş ve tarih yazmış bir millettir. 15 Temmuz gecesi darbecilerin uçaklarına, helikopterlerine, tanklarına ve silahlarına boyun eğmeyen Türk milleti, sınırlarını tehdit eden saldırılar karşısında da yine dimdik bir duruş sergilemektedir.

 

Türkiye'nin birçok terör saldırısı ve darbe girişimine karşı dimdik durarak bugünlere geldiğini ifade eden Muhcu , şunları kaydetti:

 

"Kalleşler ordusuna karşı kahraman Türk ordusu, en kısa sürede Afrin ve Münbiç meselesini Allah'ın izniyle halledecektir. Bu savaş, psikolojik bir savaştır. Sadece tankla, topla, tüfekle, askerle tamamlanamaz. Herkes tarafını belli etmelidir. Askerimiz dışarıda savaşırken bizler de safları sımsıkı tutmalı, ülkemiz için elimizden gelen neyse onu yapmalıyız. TÜGVA Şalpazarı Temsilciliği olarak bizler, bu süreçte gerçekleştirdiğimiz projelerimizle şanlı ordumuza bir nebze olsun psikolojik destek sağlamayı hedefledik."

 

Muhcu , ülkenin birliği, dirliği, kardeşliği ve bütünlüğü açısından hayati önem arz eden Zeytin Dalı Harekatı'nın milli mesele olduğuna dikkati çekerek, ulusal güvenliği korumak amacıyla devletin aldığı bu kararın arkasında olduklarını sözlerine ekledi  

Bu etkinliğimize destek veren Şalpazarı İlçemizin Başımızın tacı bayanlarımıza ve esnaflarımızı ayrıca teşekkür ederim, dedi. 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şalpazarı, TÜGVA, Zeytin, Dalı, Harekatına, 53, Yardım, Kolisi, Gönderdi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı