Dorukkiriş Köyü Piknikte Bir Araya Geldi

Trabzon Şalpazarı Dorukkiriş Köylüleri Derneği İstanbul'da piknik etkinliği düzenledi.

Dernek Haberleri Yayın: 20 Mayıs 2024 - Pazartesi - Güncelleme: 20.05.2024 13:29:00
Editör - ŞALPAZARI GÜNDEM
Okuma Süresi: 2 dk.
809 okunma
Google News

Trabzon Şalpazarı Dorukkiriş Köylüleri Derneği İstanbul'da piknik etkinliği düzenledi.

 

 

19 Mayıs Pazar günü Fatih Sultan Mehmet Mesire Alanında düzenlenen etkinliğe İstanbul 'un çeşitli semtlerinde yaşayan Dorukkiriş Köylüleri ve Ağasarlılar buluştu.

 

Kemençe ve horon ile başlayan etkinlikte, çuval yarışı, yumurta taşıma yarışı, halat çekme, mendil alma etkinlikleri ile eğlenceleri anlar yaşandı.

.

 

Yöresel sanatçıların sahneleri ile devam eden piknikte bir yandan mangallar, semaverler yanarken diğer yanda doyasıya horon oynandı..

 

Dorukkiriş Köylüleri Dernek Başkanı Yüksel Yamaç farklı bir etkinlik yaparak üyelerimiz ile bir araya geldik hep birlikte güzel anılar biriktirdik, gençlerimiz ve çocuklarımız için yaptığımız bu piknik programına katılan herkese teşekkür ederim, dedi.

 

 

Dorukkiriş Köylüleri Pikniğine geçmiş dönem belediye başkanı Hilmi Türkmen, geçmiş dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Üsküdar Beleyesi Meclis üyesi Muammer Çolak, Sayvançatak Köyü Dernek Başkanı Erol Yanık, Çamlıca Köyü Dernek Başkanı Avni Çakır, Doğancı Köyü Dernek Başkanı Mustafa Kemal Yamaç, Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Semih Durmuş, Şal - Fed Genel Başkanı Ömer Karadeniz ve çok sayıda Ağasarlı katıldı.

 

.

Video
Yorumlar (0)