Dikmen Yayla Şenliğine Akın Akın Geldiler

117. yıl önce Ağasar 'dan Dikmen Köyüne gelen Şalpazarı - Ağasarlılar kültürünü her gittiği yerde olduğu gibi Hendek Dikmen' dede yaşatmaya devam ediyor.

Bölgeden Yayın: 02 Temmuz 2024 - Salı - Güncelleme: 02.07.2024 14:20:00
Editör -
Okuma Süresi: 2 dk.
412 okunma
Google News

117 yıl önce Ağasar 'dan Dikmen Köyüne gelen Şalpazarı - Ağasarlılar kültürünü her gittiği yerde olduğu gibi Hendek Dikmen' de yaşatmaya devam ediyor.

 

114. Dikmen Yayla Şenlikleri 29-30 Haziran 2024 tarihleri arasında Karadeniz Kültürünü yaşatan kemençeciler eşliğinde gerçekleşti.

 

O Esk Tozlu  Yollar

 

113 Dikmen Yayla Şenliklerinde 114. Yayla Şenliğinde bu tozlu yollardan gelmeyeceksiniz, sözü verenleri Dikmen Şenliğinde gözler aradı.

 

Karadenizlilerin tozlu yollardan akın akın geldiği 114. Dikmen Yayla Şenliğinde doyasıya horon oynandı.

 

Gecenin geç saatlerine kadar horon oynanan Dikmen Yayla Şenliğinde ateş başında sabaha kadar sohbet edildi.

 

114. Düzenlenen Dikmen Yayla Şenliğinde acil bir durumda müdahale edecek 112 acil ekiplerinin yer almaması gözlerden kaçmadı.. 

 

Dikmen Yayla Şenliğinde havanında güzel olması nedeni ile toz toprağa karıştı, Belediye sulama tankerinin olmadığı şenliğe orman söndürme traktörü ile sulama yapılsa da yetersiz kaldı... 

Asırlardır devam ettirilen Hendek Dikmen Yayla Şenliğine, CHP Hendek İlçe başkanı Nihat Bayraktar,Ak Parti ilçe başkanı Adem Öz, CHP Hendek Belediyesi Meclis üyesi Enes Fatih İlkay,Hendek Belediyesi Meclis üyesi A.Kemal Sofu,  Sakarya Dernekler Federasyon Başkanı Yaşar Saka, Dikmen Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Nihat Günbatı, Hendek Karadeniz Havalisi Kültür ve yardımlaşma Dernek Başkanı Erol Çetinkala, Tuzla Ağasarlılar Dernek Başkanı Enes Kahraman, Hendek Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Halit Bektaş, Dikmen Mahalle Muhtarı Osman Polçumcu, Mahalle Muhtarları, Yurtiçi ve Yurtdışından gelen Dikmenli Vatandaşlar, Sakarya, Hendek, çevre İl ve İlçelerden gelen çok sayıda misafir katıldı.

#
Yorumlar (0)