Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 05:52 Bu haber 2424 kez okundu
 
Askerlik 18 Aya Çıktı
Genelkurmay'dan yapılan açıklamada ''Uzun dönem silah altı askerlerin, askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir'' denildi.
- Haberi
Askerlik 18 Aya Çıktı

Televizyon ve Sosyal medyada hızlıca yayılan haber yalan ve asılsız çıktı.. 

İşte o haber ''  Genelkurmay'dan yapılan açıklamada ''Uzun dönem silah altı askerlerin, askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir'' denildi.

 

Genelkurmay bu haberi yalanladı.

 

Bu haber üzerine Türkiye Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay'lığı tarafından açıklama yapıldı..

 

Askerliğin 18 Ay olduğu haberi sonrasında Genelkurmay' şık tan yapılan açıklamaya göre yapılan haber asılsız olduğu bildirildi..

 

"ASKERLİK SÜRESİ UZADI" İDDİASI 

İşte dün akşam sosyal medyada dolaşan ve yalan olduğu ortaya çıkan o açıklama: ''Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı olağanüstü hal teskere planlama toplantısı sonucu nihai kararı hafta başı resmi gazete yayını ile duyurulacaktır. Hali hazırda silah altında bulunan ER/ERBAŞ zorunlu askerlik süreleri yenilenmiş olup, bu kararın tüm silahlı kuvvetler ile milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz. Kısa dönem askerlik görevlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını öncelikle bildirmeliyiz. Uzun dönem silah altı askerlerin , askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir. (Ek izin süreleri tanınacaktır.) Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü hali göz önünde bulundurarak bu kararı yerinde ve doğru bir planlama şekli olarak gördüğümüzü ve bu neden ile hızlı adımlarla yürürlüğe girmesini temin etmiş bulunmaktayız. Bu konu ile alakalı bilgilendirme formu Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılacaktır. Bu kararın Türk milleti ve mehmetçiğimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. GENELKURMAY BAŞKANLIĞI''

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Askerlik, 18, Aya, Çıktı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı