Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 18:04 Bu haber 3360 kez okundu
 
Acısu Hıdırellez ve Bahar Şenliğine Binlerce Kişi Katıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Şalpazarı Belediyesinin ev sahipliğinde Turizm Haftası programı kapsamında Şalpazarı ilçesinin Acısu mevkinde 2018 Trabzon turizm sezonu açılışı ve Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı etkinliği gerçekleştirildi.
ŞALPAZARI Haberi
Acısu Hıdırellez ve Bahar Şenliğine Binlerce Kişi Katıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Şalpazarı Belediyesinin ev sahipliğinde Turizm Haftası programı kapsamında Şalpazarı ilçesinin Acısu mevkinde 2018 Trabzon turizm sezonu açılışı ve Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı etkinliği gerçekleştirildi.

 

Sunumunu Sayvançatak Köyü Dernek Başkanı Erol Yanık 'ın yaptığı Acısu Hıdırellez ve Bahar Şenliği saat 10:00da başladı. 

 

Yöresel Sanatçılar eşliğinde doyasıya horon oynandı. 

 

5 Kazan Keşkek İkram Edildi 

 

Acısu Hıdırellez Bahar Bayramı Şenliğinde Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk' un sponsorluğunda 5 kazan Keşkek yapılarak ikram edildi. 

 

Acısu Hıdırellez Bahar Bayramı Şenliğinde Yöresel yiyeceklerimizden Keşkek, Yağlı Bişe, un helvası ikram edildi. 

 

 

Ayrıca şenliğe katılanlara Ziraat Odası ve Şalpazarı Orman İşletmesi tarafından Karayemiş ve Ceviz fidanı dağıtımı yapıldı. 

Şalpazarı Acısu Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı Şenliğine, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Nevşehir Kapadokya Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Şalpazarı İyi Parti İlçe Başkanı Pirağa Yaşar, Şalpazarı Cumhuriyeti Halk Partisi İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, Şalpazarı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ömer Özdin Stk temsilcileri katıldı.

 

Şalpazarı Acısu Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı Şenliğinde otçu göçü canlandırıldı.

 

Yöresel Kıyafetli Çepni bayanları, hayvanları süsleyerek Acısu Hıdırellez ve Bahar Şenliğinde Yayla göçü canlandırıldı, otçu yörüyüşü eşliğinde gerçekleşen Yayla göçü canlandırılması beğeni ve ilgi odağı oldu. 

 

 

Şalpazarı Şehit ve Gazileri Kitabı beklenen ilgiyi Acısu 'da görmedi. 

 

 

Şalpazarı Acısu Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı Şenliğinde, Şalpazarı Şehit ve Gaziler Kitabının ikinci imza günü düzenlenlendi. 

 

İmza gününde Şehit ve Gaziler Kitabı beklenen ilgiyi görmedi. 

 

 

Acısu Hıdırellez Bahar Bayramı Şenliğine Şalpazarı Belediyesi ile kardeş Belediye Nevşehir Kapadokya Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç katıldı. 

 

 

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Belediye Başkanlığı aday sürecinde Derneklerin etkinliklerine katılacağını sözünü vermiş ve Şalfed 'e bağlı derneklerin etkinliklerine katılmıştı. 

 

Acısu Hıdırellez Bahar Bayramı Şenliğinde Doğancı Köyü Dernek Başkanı Cesarettin Uygun, Sayvançatak Köyü Dernek Başkanı Erol Yanık, Sinlice Köyü Dernek Başkanı Erkan Karagül, Eğitim Derneği Başkanı Hasan Keskin, Kasımağzı Köyü Dernek Başkanı Selim Kıran, Ağasar Vadisi Dernek Başkanı Ali Atalar , Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız 'ı yanlız bırakmadı. 

 

Yağmur Horona Engel Olamadı 

 

Acısu Hıdırellez Bahar Bayramı Şenliği yoğun katılım ile devam ederken 15:45 de başlayan yağmur horon oynanmasına engel olmadı. 

Yağmur eşliğinde doyasıya horon oynandı. 

Binlerce kişinin katıldığı Acısu Hıdırellez ve bahar şenliğine Trabzon 'dan 50 fotoğrafçı katılarak yöresel güzellikleri belgelemeye geldiler. 

 

Doğancı Köyü Kız Forklör ekibi Ağasar Ateşi Acısu Hıdırellez ve Bahar Şenliğinde sahne aldı. 

Ağasar Ateşi Acısu' da yoğun ilgi gördü. 

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör: Fatih Muhcu
Etiketler: Acısu, Hıdırellez, ve, Bahar, Şenliğine, Binlerce, Kişi, Katıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı